Sdružení pro město Králův Dvůr ...

Občanské sdružení Králova Dvora

Volba nového vedení radnice

Dne 31.10.2006 se konalo ustavující jednání nově zvoleného zastupitelstva Králova Dvora. Zasedání bylo veřejné a mimo jiné proběhla volba starosty, místostarosty a členů rady města.

Starosta a místostarosta Králova Dvora

Starosta: Mgr. Karel Mencl
Místostarosta: Petr Vychodil

Na post starosty byl nezávislými kandidáty navržen Petr Vychodil - lídr Občanské demokratické strany, která v Králově Dvoře komunální volby vyhrála. Ten však kandidaturu odmítl a svůj hlas pro post starosty dal lídrovi kandidátky ČSSD Karlu Menclovi.

Rada města

  • Eva Hrubá
  • Mgr. Karel Mencl
  • Oldřich Říha
  • Petr Vychodil
  • Pavel Zýt

V článku Povolební matematika vám přinášíme poměrně zajímavý pohled do zákulisí povolebních vyjednávání a volby starosty.

Komentáře z tisku

Většina dokumentů je k dispozici ve formátu PDF. K prohlížení těchto dokumentů je třeba nainstalovat Adobe Reader. Tento program lze v české verzi zdarma stáhout například ze serveru slunečnice.cz.

Víte, že ... ?

  • - starosta Karel Mencl získal pozemek, který nebyl nabídnut občanům, za cenu 50 Kč/m2 a navíc při žádosti předložil zastaralou katastrální mapu (pravděpodobně z doby protektorátu)? Přesto prodej pozemku většina zastupitelů schválila!
  • - za rozestavěnou sportovní halu zaplatilo město již přes 29 000 000 Kč a konečná cena je již v této fázi výstavby navyšována o náklady na vícepráce ve výši přes 5 000 000 Kč? Ekonomická výhodnost nabídky byla přitom hlavním kritériem výběrového řízení.
Nevíte? Čtěte fakta!Obsah stránek © Občanské sdružení Králova Dvora - sdružení pro ochranu zájmů obyvatel a lepší životní prostředí.
Popelky Biliánové 236, 267 01 Králův Dvůr. Tel: 311 636 373, e-mail: , www.sdruzeni.kraluvdvur.cz
Tvorba stránek: Pavel Bokr a Jan Vyhnánek - Králův Dvůr
Postavičky pana Lístečka: © Iva Vyhnánková - Králův Dvůr
[CNW:Counter]