Sdružení pro město Králův Dvůr ...

Občanské sdružení Králova Dvora

< Návrat na seznam názorů

Výroba ve firmě Atlas Advertising Group

Názor občana:

Je pravda, že firma Atlas je občas hlučná (třeba při nočním provozu), ale berte prosím v potaz, že je zde zaměstnána spousta živitelů rodin, kteří v případě ztráty zaměstnání budou v nepříjemné ekonomické situaci.

Naše reakce

Děkujeme za Váš názor a rádi se na něj pokusíme reagovat. Vaši obavu o pracovní místa samozřejme chápeme, protože nám také leží na srdci tvorba pracovních míst. Ani nechceme apriory vystupovat proti Vaší firmě. Na druhou stranu si musíme přiznat, že Vaše firma těsně sousedí s obytnou zónou, což není vhodná situace ani pro občany ani pro Vaši výrobu.

Vaše firma začínala v této lokalitě vcelku nenáročně, ale postupnou expanzí stále více ovlivňuje své okolí a právě obytná zóna v sousedství je pro firmu limitující, kdy se výroba musí vtěsnat do určitých norem a nesmí obtěžovat místní občany. Nejedná se jen o hluk, ale i o emise, světelné znečištění, dopravu atd.

Pokud by byla vaše firma součástí průmyslové zóny oddělené od obytných zón, nebylo by nutné se na Vaši výrobu dívat tak kriticky jako když sousedíte s obytnou zónou.

Velice rádi si přečteme Vaše další případné argumenty. My se diskuzi nikdy nebráníme.

Příspěvky občanů jsou uveřejňovány v plném znění a nevyjadřují názor redakce.

Víte, že ... ?

  • - starosta Karel Mencl získal pozemek, který nebyl nabídnut občanům, za cenu 50 Kč/m2 a navíc při žádosti předložil zastaralou katastrální mapu (pravděpodobně z doby protektorátu)? Přesto prodej pozemku většina zastupitelů schválila!
  • - za rozestavěnou sportovní halu zaplatilo město již přes 29 000 000 Kč a konečná cena je již v této fázi výstavby navyšována o náklady na vícepráce ve výši přes 5 000 000 Kč? Ekonomická výhodnost nabídky byla přitom hlavním kritériem výběrového řízení.
Nevíte? Čtěte fakta!Obsah stránek © Občanské sdružení Králova Dvora - sdružení pro ochranu zájmů obyvatel a lepší životní prostředí.
Popelky Biliánové 236, 267 01 Králův Dvůr. Tel: 311 636 373, e-mail: , www.sdruzeni.kraluvdvur.cz
Tvorba stránek: Pavel Bokr a Jan Vyhnánek - Králův Dvůr
Postavičky pana Lístečka: © Iva Vyhnánková - Králův Dvůr
[CNW:Counter]