Sdružení pro město Králův Dvůr ...

Občanské sdružení Králova Dvora

Saint-Gobain

Slévarna Saint-gobain Králův Dvůr

Slévárenskou výrobu ve firmě Saint-Gobain doprovází únik neznámých a pachově velmi nepříjemných látek do ovzduší. Tento problém se vyskytuje prakticky od zahájení výroby v roce 2004 a firma má pro jeho objasnění několik variant, všechny však poukazují na problémy ve výrobním postupu.

Je třeba ocenit, že představitelé firmy se snaží s občany komunikovat a případně i za jejich pomoci nalézt řešení. Situace se však v dlouhodobém horizontu nelepší, emitující látky způsobují pálení v hrtanu, nosní i oční sliznici, zaznamenali jsme již i alergické projevy provázené dušností.

Nutno zdůraznit, že firma produkuje tyto látky trvale, je pouze na směru a intenzitě proudění vzduchu, kde a v jaké míře se koncentrují a co následně způsobují. Tento stav je velmi nepříjemný jak pro občany pohybující se ve volném prostoru (náměstí Míru v Králově Dvoře, parkoviště u Hypernovy atd.), tak i pro pracovníky dalších firem, které mají v blízkém okolí svoje sídla.

Dokumenty ke stažení

Většina dokumentů je k dispozici ve formátu PDF. K prohlížení těchto dokumentů je třeba nainstalovat Adobe Reader. Tento program lze v české verzi zdarma stáhout například ze serveru slunečnice.cz.

Víte, že ... ?

  • - starosta Karel Mencl získal pozemek, který nebyl nabídnut občanům, za cenu 50 Kč/m2 a navíc při žádosti předložil zastaralou katastrální mapu (pravděpodobně z doby protektorátu)? Přesto prodej pozemku většina zastupitelů schválila!
  • - za rozestavěnou sportovní halu zaplatilo město již přes 29 000 000 Kč a konečná cena je již v této fázi výstavby navyšována o náklady na vícepráce ve výši přes 5 000 000 Kč? Ekonomická výhodnost nabídky byla přitom hlavním kritériem výběrového řízení.
Nevíte? Čtěte fakta!Obsah stránek © Občanské sdružení Králova Dvora - sdružení pro ochranu zájmů obyvatel a lepší životní prostředí.
Popelky Biliánové 236, 267 01 Králův Dvůr. Tel: 311 636 373, e-mail: , www.sdruzeni.kraluvdvur.cz
Tvorba stránek: Pavel Bokr a Jan Vyhnánek - Králův Dvůr
Postavičky pana Lístečka: © Iva Vyhnánková - Králův Dvůr
[CNW:Counter]